Lambada Kursu

lambadaLambada;  Pará , Brezilya ortaya çıkan bir dans türüdür. Dans, özellikle Latin Amerika ve Karayip ülkelerinde, 1980′lerde uluslararası popülerliğe ulaştı.

Lambada genellikle kalça belirgin bir hareketi ile, döndürülüp sallanması temeline yapılır. Yan yana olması temel kurallardan sayılabilir. Dansın popüler olduğu zamanlarda, kadın kıyafetinde kısa etek modası vardı.Erkekler ise uzun pantolon giyerek dans ediyordu.

Lambada” yasak dans” olarak da bilinir. Brezilyanın bir Portekiz sömürgesi olduğu zamanlarda, Carimbó ülkenin kuzey kesiminde ortak bir dans oldu. Carimbó genellikle yuvarlak etek giyen kadın dansçı, birçok spin dahil gevşek ve çok ateşli, hareketlerle dans ederdi. Bu hareketler lambada genelde kullanılan harekettir.

Lambada Portekizcede ;  ”güçlü tokat” veya “vuruş” anlamına gelmektedir.Diğer bir anlamıda bir kamçının hareketinden doğan dalgalanma anlamındadır.

Müzisyen ve besteci olan Pinduca 1976 yılında 6 parçalık “Lambada” (Sambão) , adlı parçası popüler oldu ve Brezilyada önem kazandı. 1978 yılında ise ününün doruğuna çıktı.

Derslerimiz : 

Tüm dans derslerimiz Haftada bir gün 2 ders saati şeklinde gerçekleşmekte olup bunların yanı sıra uygun günlerde pratik yapılması için salonlarımız açıktır. Sınıflarımız 10 kişi ile sınırlıdır.

Haftanın her günü 09.00-22.00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.